Bariatriskā ķirurģija

Uz operācijas galda nevarēs gulties ikviens, kuram ir daži lieki kilogrami. Tā ir vispiemērotākā svara samazināšanas metode cilvēkiem ar ĶMI virs 35 , kad visas pārējās atveseļošanās iespējas kā, piemēram, ēšanas un kustēšanās paradumu maiņa, nav sniegusi vēlamo rezultātu. Individuālos gadījumos, ja ir II tipa cukura diabēts, apsverama operācija arī pie mazāka ĶMI.

 

Bariatriskās ķirurģijas laikā tiek veiktas anatomiskas izmaiņas gremošanas traktā – samazināts kuņģa izmērs un/vai panākta samazināta uzturvielu uzsūkšanās. Tāpēc pacients pēc operācijas pakāpeniski un konsekventi zaudē lieko ķermeņa masu.

 

Šīs operācijas dēvē arī par vielmaiņas operācijām, jo papildus būtiskajam svara zudumam normalizējas asinsspiediens, uzlabojas glikozes un insulīna rādītāji, mazinās vai izzūd mokošā un veselībai bīstamā miega apnoja. Pēc operācijas pirmā gada laikā pacienti pakāpeniski zaudē 50-70% no virssvara.

 

Bariatriskajai ķirurģijai nav nekādas saistības ar tādām liekā svara samazināšanas metodēm kā „lieko tauku noņemšana”, „tauku atsūkšana” un citām plastiskajām un kosmētiskajām procedūrām.