Piedurknes tipa kuņģa rezekcija (Gastric Sleeve Surgery)

Piedurknes tipa kuņģa rezekcijas metode ir viena no jaunākajām pieejām aptaukošanās ķirurģiskajā ārstēšanā un iegūst arvien lielāku popularitāti. Procedūras laikā tiek  izoperēta vairāk nekā puse no kuņģa, pārvēršot to cauruļveida veidojumā, pēc izmēra un izskata līdzīgu banānam.  Jaunā kuņģa tilpums ir aptuveni 300 ml. Mazā kuņģa izmēra dēļ pacients vienā ēdienreizē spēj apēst nelielu porciju, jo daudz ātrāk sasniedz sāta sajūtu. Tādā veidā tiek panākts stabils ķermeņa masas zudums.  Ķermeņa masas zudums ir lēnāks nekā pēc kuņģa apejas operācijas. Paredzams, ka 12 līdz 18 mēnešu laikā tiek panākts 60 – 70% svara kritums.

Bieži vien šī pieeja ir vispiemērotākā cilvēkiem ar izteikti lielu aptaukošanos  vai kādām veselības problēmām, kuru dēļ nav iespējama kuņģa apejas operācija.  Šādos gadījumos piedurknes tipa kuņģa rezekcijas metode ir pirmais solis ceļā uz svara mazināšanos.  Pēc vairākiem gadiem, kad tiek sasniegts vēlamais svars, tiek veikta cita ķermeņa svaru samazinoša operācija, lai turpinātos iesāktais svara zudums.

Operācija ir neatgriezeniska. Pēc tās pacientam uz visu dzīvi ir jāmaina ēšanas paradumi un jāiemācas ēst mazām porcijām.