Grūtniecība

Pirmo 1 ½ – 2 gadu laikā pēc operācijas vēlams izsargāties no grūtniecības. Šis ir laiks, kad pastiprināta uzmanība jāpievērš ēšanas paradumu sakārtošanai, jāseko līdzi, vai tiek uzņemtas visas nepieciešamās uzturvielas.  Dažām pacientēm pielāgošanās laiks varētu būt vēl ilgāks, atkarībā no tā, vai ir sasniegts mērķa svars un ir pietiekama organisma apgāde ar uzturvielām. Grūtniecības iestāšanās šajā laikā varētu radīt uzturvielu deficītu un kavēt vēlamās ķermeņa masas sasniegšanu.  Grūtniecības iestāšanās pēcoperācijas periodā var apgrūtināt pacienta novērošanu. Piemēram, tādi simptomi kā nelabums un vēdersāpes var būt grūtniecības pavadošie simptomi, bet tik pat labi pēcoperācijas simptomi, kuriem nekavējoties būtu jāpievērš uzmanība. Ja grūtniecība tomēr iestājusies, ir liela iespēja, ka tā noritēs labi un bērniņš piedzims vesels – pētījumi šajā jomā ir apstiprinoši.

Svarīgi veikt asins analīzes vienreiz trimestrī, ja rādītāji atbilst normai. Svarīgākās laboratoriskās pārbaudes ir kopējā asins aina, glikoze, elektrolīti un kreatinīns, jāseko līdzi albumīna, dzelzs, A un B12 vitamīna, folijskābes, kalcija un D vitamīna līmenim asinīs.*

*Michelle A. KominiarekPreparing for and Managing a Pregnancy After Bariatric SurgerySemin Perinatol. 2011 Dec; 35(6): 356–361.