Medikamenti

Bariatriskās operācijas pacientiem atsevišķos gadījumos ārsts var ieteikt lietot līdzekļus kuņģa sālsskābes mazināšanai, kā arī medikamentus, lai mazinātu žultsakmeņu veidošanos (ja žultspūslis nav bijis jau iepriekš izoperēts). Protams, visas dzīves garumā ir jālieto multivitamīnu preparāti, kalcija preparāti ar D vitamīnu, citreiz arī dzelzs un/vai B12 vitamīns, retāk arī A vitamīns.

Ierasts, ka cilvēkiem ar smagu aptaukošanos ir dažādas veselības problēmas, piemēram, diabēts, augsts asinsspiediens, paaugstināts holesterīna līmenis un koronārā sirds slimība. Pēc bariatriskās operācijas un liekā svara zaudēšanas šādu pacientu stāvoklis var uzlaboties un var nebūt nepieciešamība pēc  dažiem medikamentiem. Piemēram, pēc operācijas var strauji uzlaboties diabēta pacienta stāvoklis – uzlabojas glikozes vielmaiņa, mazinās nepieciešamība pēc papildu insulīna. Var mazināties vajadzība pēc asinsspiedienu un holesterīnu regulējošiem medikamentiem.

 

Bariatriskās operācijas pacientiem ārsts ieteiks uz dzīvi atteikties no nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem (piemēram, ibuprofēna). To lietošana var izraisīt čūlu, kuņģa karinājumu, turklāt bariatriskajiem pacientiem tie var izsaukt t.s. marginālo čūlu – tā nav fatāla, bet pamatīgi grauj dzīves kvalitāti mēnešiem, pat gadiem ilgi un galu galā tās dēļ var nākties veikt atkārtotu operāciju.