Kā rodas liekais svars?

Lai cilvēks spētu katru dienu pamosties, kustēties, domāt, organismam ir nepieciešama enerģija. Vienīgais cilvēka enerģijas avots ir kalorijas un vienīgais kaloriju avots ir pārtika. Liekais svars (virssvars) un aptaukošanās norāda uz to, ka cilvēks ir pārvērtējis savu kaloriju patēriņu, organismam vajadzīgās enerģijas daudzumu un ilgtermiņā mēdz apēst vairāk kaloriju (enerģijas), nekā spēj iztērēt.

 

Bieži esam dzirdējuši, ka liekā svara pamatā ir tādi faktori kā mazkustība, stress, iedzimtība, nepilnvērtīgs miegs, neveselīga apkārtējā vide, ģimenes ēšanas paradumi, medikamenti. Tā ir tikai daļēja patiesība! Šie faktori ietekmē to, pie kāda apēsto kaloriju sliekšņa sāks veidoties liekais svars. Pastāvot visiem šiem faktoriem, lieko svaru var iegūt jau ar pāris cepumiem pie tējas!

 

Svarīgi būtu saprast, ka nav tik lēnas vielmaiņas, nav tādu hormonālās sistēmas traucējumu, nav tik smagu kaulu, lai tas viss varētu izraisīt aptaukošanos. Galvenais aptaukošanās iemesls, kas bez izņēmumiem ir visu aptaukošanās gadījumu pamatā, ir pārēšanās! Ar to domājam – tiek apēsts vairāk kaloriju, nekā organismam ikdienā nepieciešams!